Küsi pakkumist

Päikeseküllane maakoht Lahemaa rahvuspargis

Lahemaa kutsub elama!

Harjumaa, Kuusalu vald, Kõnnu küla Asukoha koordinaadid: 59.479024, 25.736199
Kinnistu nimi: Nurmepõllu Reg. nr.: 18418050 Katastritunnus: 35301:001:1829 Kinnistu suurus: 29300 m² Kinnistu tüüp: Elamumaa
Hind: 29 000 €

Kinnistu kirjeldus

Ümbrus: kaugus Tallinnast 60 km, mets lähedal, asulast väljas, teed keskmises seisukorras

 

Looduskaunis Lahemaa rahvuspargis on müüa 2,93 ha suurune kinnistu, millel on olemas Keskkonnaameti luba ehitada ühepereelamu koos abihoonetega. Maakoht on privaatses asukohas – Lahemaa metsade rüppes ja haritava maa ääres, millele paistab nii soe lõunapäike kui ka kuldne õhtupäike. Kinnistu asub heas seisukorras kruusatee ääres. Elektriliitumine ampritasu arvestuses 156 EUR/A. Kinnistu põhjaosas on istutatud noor kaseallee. Kinnistul on põldu aastaid haritud mahedalt, samuti ka külgnevaid põlde.

 

Lahemaa rahvuspargi valitseja on Keskkonnaamet, kes on andnud loa hoonestamiseks järgmiselt: Lahemaa rahvuspargi kaitsekorralduskava alusel paikneb Nurmepõllu kinnistu Kõnnu küla lõunapoolses osas väga väärtusliku külaosa ehitusalas. Külaosa on hästi säilinud asundusküla tüüpi küla koos kohase miljööga (talukohad keset lagedat põldu, hoonestuse paigutus taluõue piires korrapärane). Kõnnu küla puhul on tegemist Kõnnu mõisa põldudele rajatud külaga. Uusi krunte väga väärtuslikus külaosas võib lubada, kui see ei kahjusta maastikuväärtusi, traditsioonilise maakasutuse väärtusi ja traditsioonilist asustusstruktuuri. Tagamaks piirkonnale iseloomuliku asustusstruktuuri säilimise on väga väärtusliku külaosa väikseim võimalik krundi suurus 30000 m2. Hoonestuse paigutus, mahud ning arhitektuurne lahendus peab järgima Kõnnu küla traditsioonilist külapilti.

 

Lahemaa rahvuspargi kaitsekorralduskava kohaselt on Kõnnu küla väga väärtuslikule külaosale iseloomulik nii ebakorrapärane kui korrapärane hoonete paigutus taluõuel. Lubatud on ehitada kuni 140 m2 elamu, suurem abihoone kuni 120 m2 ja väiksem abihoone kuni 60 m2.

 

Hoonestuse kavandamisel soovitame juhinduda kaitsekorralduskava lisas 75 (lk 69-71) toodud Kõnnu küla ehitussoovitustest.

 

Kinnistut võib vaatama minna iseseisvalt, aga müüjat eelnevalt teavitades.

Kontakt

Võta meiega ühendust

    Telefon

    Magnus Karukäpp
    +372 508 9402