Küsi pakkumist HinnakalkulaatorSule kalkulaator

  Hinnakalkulaator

  Kinnistu väärtuse teada saamiseks sisesta andmed:

  Põllumaa müük

  Põllumaa müük

  Põllumaade müük ja turuhind on viimase aastakümnega saanud hoo sisse ka Eestis ja liigume aina lähemale Euroopa keskmistele hindadele. Põllumaade ostust on saanud atraktiivne investeering ning leevendus inflatsiooni vastu. Üldjuhul on kinnistu ostuotsus seotud sooviga paigutada raha kindlasse varaklassi, kus põllumaa rendihind tagab püsiva tulu tänu põllumajandustoetustele.

   

  Pakume põllumaad müügiks – nii rohumaad kui haritavat maad. Enamik meie haritavaid maid on PRIA toetuskõlbulikud ning kaetud tasuvate rendilepingutega. Seega ei pea ostja kohe põllumaa rentimise protsessile aega kulutama. Aastate jooksul on meie portfelli kogunenud ka maid, mis asuvad tuumikgruppidest eemal ja soovime neile leida kohalike tegijate seast uue omaniku. Mõned kinnistud on metsamaast lahku mõõdetud, osad vajavad täiendavat maamõõtmist. Kui põllul on juba kehtiv rendileping, siis enamasti pakume rentnikule antud maatüki eelisostuõigust.

   

  Kui ostmise asemel tunnete huvi põllumaade rentimise vastu, siis võta ka sellisel juhul meiega ühendust. Rohkem infot põllumaa rent lehel.

   

  Meie põllumaade müügipakkumised on üleval ka kv.ee keskkonnas.

  Põllumaade müügi ja haldamisega tegeleb

  Põllumaa müük
  Tarmo Meus 504 2798

  Põldude müük, ost ja rendilepingute sõlmimine on Tarmo pärusmaa. Võta ühendust, kui Sulle pakub huvi mõni meie põllumaa või vajad nõustamist põllutehinguid puudutavates küsimustes.

  Põllumaa müük

  Põllukinnistu müügiprotsess
  Põllukinnistu müügiprotsess

  Esmane kontakt ostja ja müüja vahel

  Täida “Küsi pakkumist” vorm või helista meile. Võtame Sinuga ühendust ja täpsustame soovi.

  Põllu müügihinna pakkumine

  Vahetame mõtteid põllumaa müügihinna osas. Juhul, kui on soov osta osa maaüksusest, siis lepime kokku müüdava mõttelise osa suuruse ja hinna.

  Sõlmime ostu-müügilepingu

  Pakkumise sobivusel saadame notarile andmed ning lepime kokku tehingu toimumise aja. Tasumine müügilepingu sõlmimisel.

  Kinnistu omanikuks saamine

  Pärast notaritehingut kannab notar kontole hoiustatud raha müüja pangakontole ning saadab lepingu kohtunikuabile, kes kannab uue omaniku Kinnistusraamatusse.

  Põllumaade müüki puudutavad küsimused

  Põllumaa hektari hind 2023. aastal?

  Põllumaa hektarihinna kujunemisel on kõige olulisemad tegurid põllumaa asukoht, mullaviljakus, pindala ja ligipääs. Viimastel aastatel on haritavate maade hinnad tõusnud ning täna võivad viljakate põllumaade müügihinnad olla 8000+ eur/h. Eesti keskmine hinnatase haritavate maade müügil on 2023. aasta algul 5000 eur/ha. Kinnisvaratehingute statistikat peab Maa-amet.

  Rohumaa hektari hind 2023. aastal?

  Käesoleval aastal on rohumaade hinnasuurusjärk 2000 eurot kuni 4500 eur/ha. Tavapäraselt on rohumaadeks kehvemad maad – liigniisked või turbased mullad, mistõttu on rohumaa hind võrreldes põllumaa hinnaga tagasihoidlikum.

  Kellelelt osta põllumaad?

  Kõige kindlam on osta põllumaad ettevõttelt, kes ise tegeleb metsamaade ja põllumaade majandamisega. Sellisel juhul saad kindel olla, et saad kiire ja usaldusväärse tehingu, sest kogenud partner on asjaajamisel alati abiks. Lisaks on neil üldiselt pakkumises erinevaid põllumaid üle Eesti ning kindlust annab ka see, et müüdavate maade eest on asjatundlikult hoolt kantud.

  Kes teostab müügi korral põllumaa hindamist?

  Riigimaade hindamist teostavad atesteeritud kinnisvarabürood, kes lähtuvad Eestis tehtud tehingute väärtustest. Eraisiku või juriidilise isiku omandis oleva põllumaa väärtus selgub pakkumise ja nõudluse suhte alusel.