Küsi pakkumist HinnakalkulaatorSule kalkulaator

  Hinnakalkulaator

  Kinnistu väärtuse teada saamiseks sisesta andmed:

  Roheline energia

  Energiamajandus otsib üha innukamalt keskkonnasäästlikke lahendusi, et Eestis rohelist energiat toota. Ka annab taastuvenergia sektor meile võimaluse kasvuhoonegaaside bilansi tasakaalustamiseks. Tuule- ja hüdroenergia tootmise kõrvale on rohelise energia uue vedurina tõusmas päikeselt saadava energia kasutamine. LignaMets OÜ eelistabki arendada päikeseenergia tootmist, kuna Eesti keskmine õhutemperatuur tagab päikesepaneelide efektiivse kasutamise ja meie kinnistud asuvad päikeseenergia tootmiseks sobivates kohtades, mis samas ei ole sobivad tuuleenergia tootmiseks.

   

  Osade sobivate rohelise energia tootmisüksuste planeeringutega soovime liikuda elektri otsemüügi lepingute ehk PPA-deni, mis on Euroopas ja mujalgi maailmas arenev trend päikeseenergia jaamade rajamisel. Sellisel juhul sõlmib päikeseenergia jaamu rajav ettevõte energiat vajava ettevõtte, maaomaniku või koduomanikuga ostumüügilepingu, mille puhul rohelise energia hind saab üldjuhul olema odavam kui börsihinnaga ostetud elekter.

   

  Kuna elektritootjatel lubatakse elektrituruseaduse kohaselt rajada elektri otsemüügiks kuni kuue kilomeetri pikkune otseliin, annab see konkreetsetele planeeritavatele päikeseparkidele võimaluse müüa rohelist energiat soodushinnaga otse tarbijatele.

   

  Lisaks päikeseenergia tootmisüksustele kuulub meie ettevõtte rohelise energia portfelli täna 5 kinnistut Aulepa tuulepargist, mis on Enefit Green’i ja ka Eesti üks suurimaid tuuleparke. Oleme tuleviku vaatavalt valmis looma eeldusi teiste tuuleparkide arendamiseks meie piirkonnas ja koostööks erinevates rohelise energia projektides.

  Roheline energia
  metsa ost

  LignaMets päikeseenergia jaamad ja otsemüügi projektid

  metsa ost